Ljusstake, mässing, "Arvika", Lars Holmström för Firma Svenskt Tenn, 1900-tal - second hand | Myrorna
JOSEF FRANK. "Vänskapsknuten", candlestick, brass, Firma Svenskt Tenn, for 3 candles, designed 1938. at auction | LOT-ART
Smågårde Auktioner - Hej. Det blev lite fel på datumet till vårkvaliten. 14e juni är det som gäller. Ljusstake "slingan" Josef Frank för Svenskt Tenn. Mässingstake 1700 tal Välj själv. | Facebook
LJUSSTAKE, tenn o plexiglas, Estrid Ericson/Josef Frank, Svenskt Tenn, formgiven 1960-talet. - Bukowskis
Images for 383357. CANDLES, a pair, silver-plated metal, "Three Balls", Sigurd Persson, purchased at Svenskt tenn. - Auctionet